0
Your Cart

Teslimat ve İade

TESLİMAT BİLGİLERİ
Sipariş, kargo ve teslimat ile ilgili birçok sorunuzun cevabı bu sayfada yer almaktadır. Diğer sorularınız için Destek bölümünden bize ulaşabilirsiniz.

Kargo ücreti ne kadar?
Türkiye geneline tüm gönderiler ARAS kargo ile yapılmaktadır..Kıbrıs’a, İstanbul Adalar ilçesine gönderimi yapılmamaktadır.

Siparişim ne zaman ve ne şekilde teslim edilecek? Satın aldığınız ürünün sitedeki kampanyası bittikten hemen sonra ürünün niteliğine göre özel korumalı paketleme yapılır. Kampanya bittikten sonraki 7 iş günü içinde paketiniz kargoya teslim edilir. Kargonun size ulaşma süresi ortalama 2 gündür.

Siparişimi nasıl takip edebilirim?
Hesabım menüsünün sağında yer alan Siparişlerim bölümünden siparişinizin her aşamasını takip edebilirsiniz.

  • Siparişiniz Hazırlanıyor: Siparişinizin tarafımıza ulaştığını ve hazırlandığını belirtir.
  • Ürününüz Kargoya Verildi: Paketleme işleminin tamamlandığını ve kargoya teslim edildiğini gösterir. Kargo takip numaranıza tıklayarak, paketinizin nerede olduğunu görebilirsiniz.
  • Siparişiniz iptal edildi: İadesini talep ettiğiniz ürünün tarafımıza ulaştığını ve iade onayı aldığını ifade eder. Takip eden günlerde ücret iadesi kredi kartınıza yapılmaktadır.

Teslimat adresinde bulunamazsam ne olacak?
Adreste bulunamadığınızda “teslim edilemedi” bırakılır. Bir sonraki iş günü siparişinizin bir kez daha adresinize getirilir. Kargo firmasını arayıp tekrar gelecekleri zaman bilgisini paylaştığınızda, paketinizin doğru zamanda gelmesini sağlayabilirsiniz. İkinci kez gelindiğinde teslim edilemeyen siparişiniz Evim.net deposuna iade edilir.
Tüm siparişler, yasaların gerektirdiği üzere irsaliye ve fatura ile kargolanır.

Ürünü teslim alırken nelere dikkat etmeliyim?
Siparişinizi teslim alırken kargo paketinde yırtık, ezilme, ıslanma, vb. bir sorun olup olmadığını mutlaka kontrol etmelisiniz. Ayrıca paketinizde bulunan ürünlerin, faturaya yansıyan ürünlerle aynı olduğundan emin olmanızı öneririz.

Kargo yetkilisi, kargo paketinde veya içeriğinde herhangi bir sorun olması durumunda size yardımcı olacaktır. Böyle bir durumda kargoyu teslim almamanız ve kargo yetkilisine tutanak tutturmanız gerekmektedir. Tutanak, ürün değişimi veya ücret iadesinde işlemlerinizi kolaylaştıracaktır.

Ürün kargodan eksik çıkarsa ne yapmalıyım?
“Destek’ sayfasında sipariş numaranızı belirterek durumu anlatan bir e-posta gönderebilirsiniz. Size en yakın kısa sürede bu konuda cevap verilecektir. Dilerseniz 0212 422 80 95 no’lu telefondan müşteri hizmetleri yetkilimizle görüşebilirsiniz.

İstanbul içi sevkiyatı hakkında
Aras Kargo İstanbul’un bazı ilçelerine haftanın belli günlerinde gönderim yapmaktadır. Ağva, Durusu ve Şile ilçelerine Pazartesi ve Perşembe günleri; Ömerli’ye Pazar hariç her gün teslimat yapmaktadır.

Teslimatla ilgili önemli bilgiler

  • Kargonuzu teslim alırken, kargo yetkilisi yanınızdayken paketi kontrol etmenizi öneririz. Eksik/Hasarlı ürün tespit etmeniz durumunda; kargo yetkilisinden tutanak tutmasını talep ediniz ve ürünleri teslim almayınız. Tutanak tutulması, kargodaki problemin sizden değil, kargo firmasından kaynaklandığını gösterir. Tutanak sonucunda yeni ürün tarafınıza hemen kargolanacaktır.
  • Kargoyu teslim aldıktan sonra yapılan eksik/hasar bildirimleri, tutanak olmadığı ya da ilk teslim anında hazırlanmadığı için incelemeye bağlı olarak reddedilebilir.
  • Ürünü; faturası, orijinal kutusu, orijinal ambalajı, birlikte gönderilen dökümanları ve tüm aksesuarları ile göndermeniz gerekmektedir. Kullanılmamış ve tekrar satılabilirliği bozulmamış ürünlerin iadesi kabul edilmektedir.
  • Orijinal kutu üzerine kargo etiketi yapıştırılmaması ya da koli bandı kullanılmamasını rica ederiz. Aksi halde iade işlemi gerçekleştirilemeyecektir.
  • Kullanıcı hatası ile (düşme, çarpma, vb.) hasar gören ürünler iade alınamamaktadır.
  • İade işlemlerinde, faturanın tüm nüshalarının (2 kopya) ürünle birlikte gönderilmesi gerekir.